GRODZISK MAZOWIECKI - PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO
Z GARAŻEM W BRYLE BUDYNKU
pow. użytkowa 140m2 (+36)
2019

USYTUOWANIE NA DZIAŁCE

PZT1

Projekt powstał w oparciu o autorską idee domów modelowych.

Początkowe założenia dotyczyły prostej, ekonomicznej bryły budynku połączonej z dobrą funkcjonalnością. Pierwsze szkice nie trafiły jednak w gust Inwestorów. Okazało się, że oczekiwania programu użytkowego domu są nadrzędne i wymagają pewnego kompromisu z rozwiązaniami ekonomicznymi (energooszczędnością budynku oraz wyznaczonym budżetem).

W ten sposób pierwotny układ domu, oparty na planie prostokąta, uległ rozbudowie. Powstał południowy ryzalit przeznaczony na część wypoczynkową salonu wraz z tarasem oraz północne wcięcie w elewacji akcentujące strefę wejściową.

RZUT PARTERU

RZUT PODDASZA

PRZEKRÓJ I ELEWACJA FRONTOWA

Dom zaprojektowano z podziałem funkcjonalnym parter – poddasze. Na parterze strefa dzienna z wydzieloną częścią garażową i techniczną. Na poddaszu strefa nocna z sypialniami, garderobami, pralnią i łazienką.

W oparciu o inspiracje Inwestorów budynek wzbogacono o detal okienny – czarne szprosy w przeszkleniach. Salon doświetlony został wyjątkowymi oknami tarasowymi z trójkątnym nadświetlem. Cześć sufitu salonu jest otwarta na konstrukcję skośnego dachu, nadając w ten sposób wyższą wysokość pomieszczenia, a co za tym idzie podkreślając jego rangę w całym domu.

Poprzez wysokie okna tarasowe (od podłogi po trójkątne nadświetla) wewnętrzny salon otwiera się na taras i kadruje widok na przyszły ogród Inwestorów.

 

WIDOK Z SALONU

Budynek wyposażono w nowoczesne instalacje: wentylacji mechanicznej z rekuperacją, pompę ciepła (z możliwością adaptacji na kocioł gazowy), ogrzewanie podłogowe w całym domu oraz rolety zewnętrzne ze specjalnie przygotowanym nadprożem.

 

Projekt uzyskał urzędowe pozwolenie na budowę.

Z niecierpliwością czekamy na realizację!