Dom podmiejski, rustykalny. Przeciwieństwa, które przyciągają oko. Inwestorzy pragnęli domu przytulnego, o klasycznym, wiejskim charakterze. Inspirowany ceglanymi podmurówkami, drewnianymi okiennicami i czerwoną klasyczną dachówką. O ile, współczesny dom musi się różnić od tego tradycyjnego ze względu na energooszczędność, to główny charakter jak najbardziej może nadal być wykorzystywany w architekturze współczesnej.
Dom na bazie prostokąta z poddaszem został wzbogacony drewnianym gankiem wejściowym oraz tarasem ogrodowym. Dodatkowo od południa w dachu pojawiła się lukarna. Całość posiada pełny bukiet detalu ciesielskiego w elementach drewnianych. W oddali zabudowę uzupełnia wiata na auta, która stanowi ekonomiczny kompromis w stosunku do budowy garażu.
Układ funkcjonalny zdradza więcej architektury współczesnej. Wnętrza na parterze są otwarte, przestronne i dobrze doświetlone. Schody stanowią aranżację salonu, a jedynie centralnie usytuowany kominek nawiązuje do tradycyjnego charakteru domu. Ognisko domowe to wciąż główny element spajający ludzi, pogłębiający rodzinne relacje. Techniczne rzecz biorąc kominek stanowi urządzenie do alternatywnego źródła energii. Inwestorzy będą używać go pomocniczo do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Poddasze to przestrzeń prywatna, sypialnia z garderobą, łazienka i pokoje dzieci. Uzupełnienie stanowi niewielki gabinet usytuowany w lukarnie domu. Widok z niego rozciąga się na pobliski las. Taka sceneria sprzyja pracy i wypoczynkowi. Wpisuje się ona w wiejską zabudowę, która próbuje przezwyciężyć wkradającą się w jej teren urbanizację.
Alternatywna kolorystyka elewacji.
Dom rustykalny to powrót do wspomnień z dzieciństwa. To przystań we współczesnym, dynamicznym świecie.
Tworzę dla Was stylowe, ponadczasowe i wygodne domy.