Kompleksowy projekt budowlany

W skład kompleksowego projektu budowlanego wchodzi:

- Projekt Koncepcyjny,

- Projekt Architektoniczno-Budowlany oraz Projekt Zagospodarowania terenu pozwalające uzyskać pozwolenie na budowę,

- Projekt Techniczny - zbiór rysunków i opisów, które posłużą przy wykonastwie. W tym projekt konstrukcji, instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Projekt Koncepcyjny

Współpracę zaczynamy od projektu koncepcyjnego. W pierwszej kolejności umawiamy się na wizję lokalną - przyjazd na działkę. Pozwala ona określić kontekst miejsca, sąsiednią zabudową, zadrzewienia, strony świata, ukształtowanie terenu. Na wizji lokalnej często "rodzą się" pierwsze pomysły i spotrzeżenia. Z pewnością jest to kluczowy etap i nierozłączny element projetkowania. Podczas wizji lokalnej przeprowadzam również wywiad środowiskowy. Często jest on uzupełnieniem wytycznych podanych w specjalnie przygotowanym formularzu pomieszczeń.

Następnie zaczynam pracę twórczą, od ogółu do szczegółu. Pojawiają się pierwsze szkice, rzuty. Koncepcja to proces etapowy, więc w jej trakcie odbywają się od 4 do 5 spotkań z Inwestorami, tzw. korekt. Stopniowy postęp nad rysunkami i modelem pozwala wypracować świadomą koncepcję domu. Finalna prezentacja to rzuty, model 3D pozwalający na wirtualny spacer oraz wizualizacje.

Projekt Architektoniczno-Budowlany oraz Projekt Zagospodarowania terenu

Po zaakceptowaniu koncepcji, rozpoczyna się praca nad projektem budowlanym. Na tym etapie do pracy wkraczają branżyści, pełny zespół projektowy: architekt, konstruktor, projektant instalacji sanitarnych i elektrycznych. Wspólnie ustalamy dobór materiałów i rozwiązań budowlanych. Całość również konsultowana jest z Inwestorami. Finalnym efektem pracy jest dokumentacja pozwalająca uzyskać pozwolenie na budowę.

Projekt Techniczny

Ostatnim etapem prac projektowych jest dokumentacja techniczna. Zawiera ona szczegółowe rysunki pozwalające wykonać obiekt na budowie. Ten zakres prac również zawiera pewne koncepcje instalacyjne, które przedstawiane są do korekt Inwestorom. M. in. są to rysunki instalacji sanitarnych i elektryczych. Wspólnie uzgadniamy lokalizację gniazdek i oświetlenia. Omawiamy rozwiązania instalacyjne. Końcowy produkt to kompleksowy projekt budowlano-techniczny. Dbamy, aby jakoś tej dokumentacji była jak najwyższa, czytelna dla wykonawców i skoordynowana branżowo.

Nasz zespół tworzy projekty domów z pasji. Jest to praca, ale też wielka przyjemność i satysfakcja, gdy powstaje obiekt na budowie. Mamy świadomość, że budowa domu to często życiowa inwestycja, dlatego przykładamy dużą wagę do jakości dokumentacji jak i rozwiązań funkcjonalnych. Chcemy, aby nasza architektura była ponadczasowa, energooszczędna i lokalna. Zadowolenie Klientów i zbudowana z nimi relacja to znajomość na całe życie...

ZOBACZ INNE USŁUGI

Analiza chłonności i koncepcja

01

Gdy nie wiesz co chcesz lub możesz wybudować.

Konsultacje

02

Online lub w biurze, kiedy potrzebujesz porady.

Nadzór autorski

03

Merytoryczne wsparcie podczas budowy.